Otomatic maszyny - producent maszyn do czyszczenia filtrów DPF
Maszyny do regeneracji filtrów DPF / FAP/ KAT

Nowości 2021

Zastosowanie odolejacza w maszynie do czyszczenia DPF

Odolejacz otomatic maszyny
Odolejacz służy do zbierania oleju unoszącego się na powierzchni wody. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest mało powierzchni roboczej, występuje konieczność przemieszczania się i odolejania cieczy w różnych miejscach. Często do mycia trafiają zalane olejem filtry cząstek stałych po awarii turbosprężarek. 

   Dotychczas w maszynach do czyszczenia filtrów DPF nie był stosowany żaden system odolejania, a unoszące się na powierzchni wody zawiesiny olejowe trzeba było usuwać ręcznie. Niestety nie było to komfortowe rozwiązanie dla operatora maszyny, a co istotne nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Obecnie za sprawą odolejacza taśmowego, który zamontowany został w lewym tylnym rogu zbiornika wody, w maszynie DPF Premium, odseparowanie oleju od cieczy roboczej nie stanowi żadnego problemu i odbywa się automatycznie. Taśma wykonana jest z tworzywa sztucznego o właściwościach adhezyjnych. 

   Dzięki temu bez trudu udaje się oddzielić olej od płynu roboczego. Instalacja odprowadzania odpadów z odolejacza znajduje się na zewnątrz z lewej strony maszyny. W celu zebrania niechcianych substancji wystarczy podstawić 5 litrowy pojemnik np. bańkę. Największą zaletą zastosowania odolejacza taśmowego jest jego wysoka skuteczność, niezależnie od poziomu wody w zbiorniku. Ponadto podwyższa żywotność środków technologicznych, równocześnie zmniejszając koszty eksploatacji. Istnieje opcja wyposażenia w odolejacz maszyny DPF Premium za dodatkową opłatą.
Podczas mycia filtrów cząstek stałych w maszynach DPF stosuje się detergenty zwiększające efektywność procesu. Wcześniej istniała tylko jedna metoda dozowania. Tuż przed rozpoczęciem pracy operator maszyny wlewał określoną ilość płynu bezpośrednio do filtra, a następnie poddawał go czyszczeniu. 

   Inżynierowie OTOMATIC opracowali wygodne rozwiązanie, które zapewnia całkowicie bezosobową obsługę. Za sprawą automatycznego dozownika, który podczas całego procesu czyszczenia, w pewnych odstępach czasowych wtryskuje określoną dawkę detergentu do filtra, operator maszyny nie musi już pamiętać przed myciem o konieczności wlania do niego detergentu. 

  Główną zaletą tego rozwiązania jest gwarancja wykorzystania w stu procentach jakości i efektywności płynu myjącego, który podawany jest w odpowiednich ilościach wprost z zewnętrznego zbiornika do filtra.
Obie metody można łączyć lub stosować zamiennie według potrzeby.

Automatyczny dozownik detergentu podczas procesu czyszczenia

Automatyczny dozownik detergentu otomatic maszyny

Zestaw akcesoriów – pistolet do przedmuchiwania sprężonym powietrzem, oraz pistolet do ciśnieniowego natrysku i powierzchniowego oczyszczania stalowej obudowy filtra środkiem czyszczącym

zestaw akcesoriów otomatic maszyny

   Od tego roku firma OTOMATIC wprowadziła możliwość zamówienia maszyny do czyszczenia DPF korzystając z konfiguratora i wyposażenie o dodatkowe funkcje oraz akcesoria. 

   Pistolet ze sprężonym powietrzem ułatwia wydmuchanie zalegającej wody w kanałach filtra EURO 6 z pojazdów ciężarowych; lateksowe rękawice w zabudowie drzwi frontowych chronią ręce operatora oraz zabezpieczają przed kontaktem z rozpyloną cieczą podczas czyszczenia. 

   Pistolet z zainstalowanym zbiornikiem z detergentem umożliwia powierzchniowe oczyszczanie pod ciśnieniem zabrudzonej, stalowej obudowy filtrów. Powyższe rozwiązania ułatwiają wykonywanie
pomocniczych czynności przy zamkniętych drzwiach maszyny
pistolet do przedmuchiwania, lateksowe rękawice, ropownica maszyna dpf
Rozwiązanie pozwalające na połączenie instalacji centralnego ogrzewania z wężownicą umieszczoną wewnątrz zbiornika wody w maszynie. System działa w obiegu zamkniętym połączony z zewnętrzną instalacją c.o.

W sezonie grzewczym gorąca woda w instalacji centralnego ogrzewania przepływa przez wężownicę [zwojnica z rury nierdzewnej] stanowiąc dodatkowe źródło podgrzewania wody w zbiorniku maszyny. 

Taki mechanizm pozwala na utrzymywanie ciepłej wody w zbiorniku nawet w stanie spoczynku maszyny. Oszczędzasz czas i pieniądze w procesie grzania wody w zbiorniku maszyny.

Instalacja centralnego ogrzewania wody

wężownica, instalacja centralnego ogrzewania wody, otomatic maszyny

Grzałki wody w systemie gorącokanałowym [zbiornik 500 l]

grzałki wody w systemie gorącokanałowym otomatic maszyny


Rozwiązanie polegające na umieszczeniu grzałek w zbiorniku wody w specjalnie zaprojektowanych kanałach ze stali nierdzewnej. 

Grzałki nie mają bezpośredniego kontaktu w roztworem wodnym w zbiorniku, dzięki czemu nie są narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych, w tym degradujący wpływ roztworu czyszczącego.

Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze mycie komory zbiornika, a w razie awarii nie ma potrzeby wymiany wody. Większy zbiornik sprawia również, że nie ma konieczności częstej wymiany wody.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram